Objawy, z którymi zgłosił się do nas Pacjent

 

Powodem, dla którego Pacjent pojawił się w naszym gabinecie była nadwrażliwość zębów. Pacjent praktycznie nie mógł pić gorących napojów, ani jeść lodów. Bardzo mocno reagował na bardzo ciepłe lub bardzo zimne płyny, potrawy. Dodatkowo, w trakcie wstępnej konsultacji, okazało się, Pacjent narzekał na bóle w głowie, a szczególnie w skroniach. Bóle te pojawiały się zwykle po przebudzeniu i mijały stopniowo w ciągu dnia.

Diagnoza

 

Z pomocą analizy zwarcia metodą profesora Gerbera oraz zdjęć 3D RTG z tomografu komputerowego, udało nam się ustalić, że Pacjent cierpi na chorobę okluzyjną, czyli nieprawidłowe starcie zębów, spowodowane nadmiernym zaciskiem szczęk. Nadmierne ścieranie zębów doprowadziło do ubytków w szkliwiu i odsłonięciu zębiny. Zębina jest wrażliwa na gorące i chłodne napoje. Tak więc okazało się, że objawy z którymi przyszedł pacjent, wynikają z głębszego problemu, który potocznie określa się „zjedzeniem zębów”.

Leczenie

 

Dokonaliśmy rekonstrukcji startych zębów do stanu naturalnego. Maksymalnie wykorzystaliśmy stare zęby i odbudowaliśmy jedynie ich nadmiernie starte części. W konsekwencji czego udało się odtworzyć naturalne ustawienie szczęk i właściwy układ stawu skroniowo-żuchwowego. W konsekwencji naszych działań ustały również bóle głowy. W wyniku rehabilitacji prowadzonej przez jednego z naszych specjalistów, Piotra Komorowskiego, udało się odtworzyć naturalną pracę szczęki i stawu skroniowo-żuchwowego.

Czas leczenia

 

Leczenie, od pierwszej wizyty w Instytucie do ostatniej sesji rehabilitacyjnej, trwało 3 miesiące.

 
Przed działaniem
W trakcie działania
W trakcie działania
Po działaniu
Po działaniu