aparaty ortodontyczne

Ortodoncja

Kiedy zęby są krzywe

Wady zgryzu pojawiają się zazwyczaj już w okresie wczesnodziecięcym lub młodzieńczym i wtedy właśnie powinny być korygowane. U dzieci z garniturem zębów mlecznych i mieszanych stosuje się wyjmowane aparaty ruchome. U dzieci i młodzieży z zębami stałymi stosowane są stałe aparaty ortodontyczne (na 1 lub 2 łuki – w zależności od problemu).

Coraz częściej jednak zdarza się, że z powodu zaniedbań, braku świadomości lub czasu, na leczenie ortodontyczne decydują się dorośli pacjenci z w pełni wykształconym zgryzem, który zdecydowanie ciężej jest doprowadzić do prawidłowego stanu. Zgryz kształtuje się do 21. roku życia – po przekroczeniu tej granicy wiekowej im później, tym trudniej o wyprostowanie zębów, a sam proces zdecydowanie dłużej trwa.

Niekiedy, do zmian w obrębie prawidłowo już wykształconych łuków zębowych, dochodzi niedługo po utracie lub pojawieniu się nowych zębów (tzw. zęby mądrości). Zęby mogą wtedy ulec przesunięciu lub stłoczeniu i poza uzupełnieniem luki zębowej lub usunięciem problematycznych „ósemek”, konieczne może być zastosowanie specjalnych szyn korygujących bądź aparatu korekcyjnego.

Ortodoncja w IRDENT jest kolejnym narzędziem, żeby doprowadzić Układ Narządu Żucia do prawidłowych relacji. W IRDENT nie wykonujemy ortodoncji z powodu mody czy dla samego jej wykonania, jest ona pomocna w niektórych przypadkach, kiedy nie da się z przyczyn mechanicznych i zdrowotnych inaczej wprowadzić zębów do prawidłowych relacji.

Ortodoncja u młodzieży jest bardziej wspomaganiem rośnięcia zębów w prawidłowym układzie w czasie naturalnego wzrostu. Ortodoncja w IRDENT jest przemyślaną filozofią dania przestrzeni dla prawidłowego rośnięcia zębów. Połączona z obserwacją ciała i działaniami na tym polu daje szybkie i spektakularne efekty.

Każde działanie ortodontyczne w IRDENT jest monitorowane przez cały proces leczenia w zakresie przemieszczeń płaszczyzn zębów, wyrostków i samych zębów w stosunku do stawu skroniowo- żuchwowego.

W gabinecie IRDENT oferujemy leczenie ortodontyczne za pomocą

  • nakładek Clear Aligner

Nakładki Clear Aligner

System Clear Aligner jest alternatywą dla osób, które nie chcą lub nie mogą nosić aparatów tradycyjnych, jednak znajdują one zastosowanie tylko w wybranych przypadkach ortodontycznych.

Przeźroczyste nakładki, wykonane z biokompatybilnego materiału, są idealnym rozwiązaniem w przypadku dorosłych pacjentów, chcących skorygować diastemę (przerwę między „jedynkami”), stłoczenie zębów bądź nieprawidłowo ukształtowany zgryz (głęboki lub krzyżowy).

Korzyści płynące z zastosowania Clear Aligner:

  • Znacznie większa estetyka niż w przypadku noszenia aparatu metalowego – nakładki na zębach są praktycznie niewidoczne (materiał jest w 100% przeźroczysty)
  • Nakładki można nosić przez cały dzień, swobodnie rozmawiać czy śmiać się
  • Nakładki bardzo łatwo zdjąć i założyć z powrotem (np. do posiłku)
  • Dużo większy komfort noszenia niż w przypadku stałych aparatów z zamkami, klamrami, ligaturą – nakładki są gładkie, nie obcierają i nie podrażniają dziąseł, policzków, języka
  • Korekcja wady zgryzu w bardzo krótkim czasie – 4-8 miesięcy (w zależności od zaawansowania problemu)
  • Bardzo proste czyszczenie – za pomocą szczoteczki i pasty do zębów
  • Brak odczuć bólowych, nacisku, dyskomfortu
  • Duża efektywność korekcji zgryzu przy regularnym stosowaniu.
.