implanty zębów

Implantologia

Implant – na dziś najlepsza i jedyna możliwość uzupełnienia miejsca po usuniętym zębie – odpowiednik korzenia zęba Mimo usilnych starań w celu zachowania prawdziwych zębów pacjenta, niekiedy nie udaje się uratować żywych tkanek, a ząb należy usunąć. Wciąż równie poważnym problemem jest nieleczona paradontoza, która w efekcie prowadzi do rozchwiania i utraty zębów.

Utracony ząb to nie tylko jego estetyczny brak. W tym momencie zaczyna się proces zmian w łukach zębowych i kości wyrostka kostnego w których zęby stoją. Zęby zaczynają przesuwać się do miejsca po wyrwanym zębie, zęby przeciwstawne wysuwają się do pustych nie podpartych przestrzeni, wyrostki kostne , w których stoją zęby nie podparte innymi zębami wysuwają się razem z nimi do luk, a co najważniejsze z utratą zęba kość w którym on stał, będąc nieobciążona zaczyna proces zaniku we wszystkich wymiarach przestrzeni.

W taki wypadku należy jak najszybciej zastosować trwałe wypełnienie luki po utraconym zębie, odpowiadające jego pierwotnemu kształtowi, grubości i ułożeniu względem sąsiadujących zębów i tkanek. Implanty, wszczepiane w kość pacjenta, są najlepszym i w perspektywie najbardziej wygodnym rozwiązaniem. Wszczepienie implantów, poza oczywistymi powodami zdrowotnymi, bardzo istotnie wpływ także na komfort i wzrost pewności siebie u pacjenta.

Z czego się składa?

Implant zęba składa się z:

  • Tytanowej, biokompatybilnej śruby, wszczepianej bezpośrednio w kość szczęki lub żuchwy pacjenta
  • Porcelanowej korony, która zastępuje prawdziwego zęba, widocznego ponad linią dziąseł
  • Łącznika między śrubą a koroną.
W naszym gabinecie stosuje się przy implantacji regułę klocków Lego. Wszystkie części są przykręcane dzięki czemu zawsze można się dostać do samego implantu, wymienić pracę na nową, obserwować stan śluzówki, dobudować nowy fragment pracy bez konieczności ZNISZCZENIA istniejącej pracy.  

Implant, jak żywy

Rekonstruując zdrowie jamy ustnej dzięki zastosowaniu metodyki synchronizacji pracy płaszczyzn zębów we współpracy ze stawem skroniowo-żuchwowym ( używając między innymi systemu prof. Gerbera) oraz zastosowaniu koncepcji FIDO ( synchronizacja z układem funkcjonowania całego ciała) w leczeniu implantologicznym jesteśmy w stanie nie tylko zastąpić prawdziwy ząb implantem z koroną, ale odtwarzając dokładnie jego strukturę i funkcje ale co najważniejsze dla implantów stworzyć dla niego takie warunki pracy pod obciążeniem żeby jego trwałość była długowieczna

Zapewnia to pacjentowi komfort w życiu codziennym ? takie, jak: żucie, mówienie czy mimika twarzy, ale również bezpieczeństwo długoczasowość pracy. Implanty są dziś najpopularniejszą metodą stałego uzupełnienia luk w uzębieniu, a biozgodne materiały, z których wykonane są ich elementy, minimalizują ryzyko wystąpienia uczulenia czy nawet odrzucenia implantu przez organizm.

Najlepszej jakości implanty, które stosujemy w Instytucie, zachowują się i wyglądają dokładnie tak samo, jak zęby prawdziwe, a producent udziela na nie dożywotniej gwarancji.

Istnieją przeciwwskazania Należy pamiętać, że ? podobnie, jak w większości przypadków leczenia ingerencyjnego ? istnieją przeciwwskazania do zastosowania implantów. Są nimi, między innymi:

  • zbyt młody lub zbyt zaawansowany wiek pacjenta
  • za duży zanik kości szczęki / żuchwy z niemożliwością odbudowy i regeneracji tej kości
  • nałogowe palenie papierosów
  • okres ciąży lub laktacji
  • niektóre choroby przewlekłe jeśli ich postać nie jest stabilna np. cukrzyca, osteoporoza
  • i inne.

O możliwości zastosowania uzupełnienia implantologicznego zawsze decyduje lekarz po zebraniu pełnego wywiadu i przeprowadzeniu diagnostyki pacjenta.