Poznaj powody, które uświadomią Ci, że prawdziwa, kompleksowa opieka stomatologiczna, w której Pacjent jest najważniejszy, zaczyna się właśnie w tym miejscu.

Gdzie się znajdujesz?

Jeśli poszukujesz gabinetu stomatologicznego, który stanie się nie tylko kompleksowym zapleczem pomocy dentystycznej, ale także da Ci gwarancję:

  • poczucia bezpieczeństwa od momentu pierwszego kontaktu aż do zakończenia procesu leczenia stomatologicznego
  • komfortu w trakcie współpracy z lekarzami
  • pewności, że zrobiono wszystko, aby poprawnie zdiagnozować przyczyny Twojej dolegliwości i szybko wdrożyć skuteczne leczenie, to znalazłeś się w najwłaściwszym miejscu.

Instytut Rehabilitacji Dentystycznej (IRDENT) to jeden z filarów grupy „Dental Union Laboratory Agnieszka Jasek”. Grupa ta skupia w sobie jednostki, specjalizujące się w diagnostyce (m.in. diagnostyka zwarcia), rekonstrukcji i rehabilitacji dentystycznej, reedukacji postawy oraz technice dentystycznej.

Dlaczego jesteśmy unikalni na rynku?

Filozofia leczenia stomatologicznego w naszym Instytucie opiera się przede wszystkim na metodzie profesora Alberta Gerbera – szwajcarskiego naukowca, który podjął badania nad funkcjonowaniem stawu skroniowo-żuchwowego, zębów, zachodzących prawidłowości, synchronizacji całego układu SGŻ, a co za tym idzie – także występujących w tym obrębie wad, nieprawidłowości i powikłań.

Wykorzystując tę metodą, kierujemy się zasadą, że przy rozpoczęciu leczenia stomatologicznego kluczową rolę odgrywa skrupulatna diagnoza i poszukiwanie przyczyny problemu w całym stawie skroniowo-żuchwowym, zamiast upatrywanie jej wyłącznie w zębach.

Unikalność naszych działań w zakresie leczenia stomatologicznego polega na tym, że standardowe usługi ortodoncji, implantologii czy protetyki przekształciliśmy w usługi, mające na celu przede wszystkim przywrócenie pełnej sprawności i funkcjonalności całemu układowi stomatognatycznemu, a nie pojedynczym jego ogniwom. Wszczepiając pacjentowi implant, nie dążymy jedynie do odtworzenia brakującego zęba, ale do przywrócenia układowi SGŻ pacjenta wszystkich funkcji i możliwości sprawnego działania, z komfortem psychicznym, estetyką wyglądu i pewnością siebie włącznie.

Co odkryliśmy?

Dzięki testowaniu tej metody w Dental Union Laboratory już od 2006 roku, wykazaliśmy, że metoda Gerbera może zostać z powodzeniem zastosowana do diagnostyki i rekonstrukcji zwarcia u pacjentów uzębionych – podczas, gdy dotąd w Polsce ten system wykorzystywany był jedynie u pacjentów bezzębnych.

Na czym pracujemy?

Dzięki obraniu konkretnego kierunku w filozofii leczenia stomatologicznego i przywracania pacjentów do pełnej sprawności, udało nam się stworzyć olbrzymie, bogate zaplecze techniczne, z wykorzystaniem specjalistycznych maszyn oraz materiałów protetycznych najwyższej na rynku jakości. Ogromne doświadczenie i wiedza z zakresu materiałoznawstwa całego zespołu Dental Union Laboratory pozwoliło stworzyć największe i najlepiej działające w Polsce laboratorium prac protetycznych.

Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego pacjenta oraz dokładnej diagnostyce zwarcia, jesteśmy w stanie dobrać najbardziej optymalne rozwiązania protetyczne dla każdego pacjenta, a wykonywanie prac z pełnej ceramiki stanowi ogromny atut estetyczny – nie mniej ważny w końcowym procesie leczenia. Wszelkie rekonstrukcje wykonujemy z zachowaniem jak największej ilości żywych tkanek zębów, aby zachować jak najbardziej naturalny wygląd i funkcjonalność systemu szczękowo-żuchwowego.

Zespół IRDENT – ludzie, którzy leczą z pasją

Zespół doświadczonych specjalistów najwyższej klasy to wizytówka naszego Instytutu. Są to ludzie, którzy ściśle współpracują ze sobą na każdym pojedynczym etapie leczenia dla dobra i satysfakcji pacjenta.

Zespół składa się z:

  • lekarzy stomatologów
  • rehabilitantów
  • techników dentystycznych
  • asysty stomatologicznej

Wszystkie te komórki w jedną, spójną całość łączy i integruje sama właścicielka i założycielka Instytutu – Agnieszka Jasek.