Usługi dodatkowe

Dodatkowy pakiet usług stomatologicznych, o jaki rozszerzamy opiekę nad pacjentem, pozwala na kompleksowe podejście do zagadnień zdrowia i pełnej sprawności jamy ustnej, tkanek i narządów sąsiadujących. W Instytucie Rehabilitacji Dentystycznej oferujemy dodatkową opiekę i usługi w zakresie:

Radiologii / diagnostyki obrazowej

Możliwość diagnozowania kości pacjenta za pomocą RTG, pantomogramu lub tomografii komputerowej.

Laseroterapii

Terapia po zabiegowa przy użyciu lasera, przyspieszająca gojenie się tkanek oraz powrót do pełnej sprawności.

Ozonoterapii

Profilaktyczny zabieg zatrzymania próchnicy na wczesnym etapie (próchnica szkliwa lub wierzchnich warstw zębiny). Terapia możliwa zarówno dla zębów mlecznych, jak i stałych. Ozon ma właściwości silnie bakteriobójcze, dlatego znajduje zastosowanie jako terapia wspomagająca także w leczeniu paradontozy, protetyce, implantologii, chirurgii stomatologicznej oraz leczeniu kanałowym.

Znieczuleń (narkoza, sedacja)

Przy cięższych zabiegach z zakresu chirurgii stomatologicznej niezbędne jest zastosowanie narkozy bądź sedacji, czyli wyłączenia czucia bólu, ale z zachowaniem możliwości kontaktu z pacjentem. Przy zabiegach mniej skomplikowanych i czasochłonnych wystarczy znieczulenie miejscowe.

Stomatologii sportowej

Opieka i ochrona uzębienia osób zawodowo uprawiających sport – przede wszystkim sporty walki (kontaktowe), w których zęby są szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne.