Rekonstrukcja zębów Warszawa

Rekonstrukcja

W pracy z Pacjentami przyświeca nam podstawowa zasada: LECZYMY CAŁY UKŁAD STOMATOGNATYCZNY, A NIE POJEDYNCZEGO ZĘBA. REKONSTRUKCJA UKŁADU STOMATOGNATYCNEGO to przywrócenie pacjentowi prawidłowej PRZESTRZENI dla jego istnienia.

  • funkcji – czyli prawidłowego działania. Mechanizm połączenia pracy mięśni, układu nerwowego a przez to układu krwionośnego i limfatycznego.
  • fonetyki ? prawidłowe artykułowanie głosek
  • zachowania przestrzeni neutralnych ? ustawienie zębów w dobrym stosunku do języka , policzków,
  • estetyki ? zaprezentowania ekspozycji zębów dla ładnego uśmiechu wg kanonów ?golden rules?, ustawienia płaszczyzn zębów w prawidłowej proporcji do siebie i fizjologicznych wytycznych jakie wykazuje prawidłowo działający ich układ.

REKONSTRUKCJA UZĘBIENIA JEST NIEROZERWALNIE POŁĄCZONA Z FUNKCJONOWANIEM NASZEGO CIAŁA. Dlatego w naszym Instytucie badania diagnostyczne często połączone sa z profesjonalną DIAGNOSTYKĄ CIAŁA.

Nasze ciało łącznie z układem stomatognatycznym to jedna całość. Nieprawidłowo wykonywana funkcja układu gryzienia to nieprawidłowo działające mięśnie nie tylko w obrębie głowy ale dające odpowiedź w całym ciele. Mięśnie twarzoczaszki połączone są łańcuchami mięśniowymi ze stopą.

Najczęstsze problemy wynikające z nieprawidłowego działania układu mięśniowego całego ciała a w tym układu ruchowego narządu żucia to

  •  napięciowe bóle głowy ? opaski na czaszce, wypychanie oczu, ?dzidy? w oczach, wędrujące bóle po twarzy i całej głowie
  •  bóle barków i szyi
  •  bóle kręgosłupa
  •  bóle bioder, kolan, stóp

Jednym z kluczowych elementów tej autorskiej idei leczenia jest sama rekonstrukcja zęba / zębów. Ocena konstytucji ( jak mocno jest osadzony w kości, jak zdrowa i jaką przestrzeń do życia mają tkanki miękkie, jaki kształt ma każdy ząb ) każdego zęba to podstawa tego działania. To etap leczenia, kiedy to przed nami najtrudniejsze zadanie: odtworzyć utraconą, naturalną tkankę twardą, przywrócić jej sprawność, funkcje oraz komfort życia Pacjenta.

Rekonstrukcja zęba niejednokrotnie okazuje się wyzwaniem dla lekarza, technika, a nawet samego Pacjenta, który musi określić, czego dokładnie oczekuje oraz ocenić rekonstrukcję pod wieloma względami użytkowania. W tej materii nie ma miejsca na niedociągnięcia lub błędy.

Profesjonalne wykonanie, możliwość pracy we własnym, nowocześnie wyposażonym laboratorium, szybkość realizacji oraz indywidualne podejście do każdego Pacjenta sprawiły, że ludzie nam zaufali. Obecnie współpracujemy z wieloma gabinetami stomatologicznymi, które przyłączają się do naszej filozofii i mają możliwość korzystania z zaplecza technicznego, wiedzy oraz doświadczenia zespołu IRDENT.

Filozofia IRDENTU opiera się na 3 filarach: nie rujnujemy, rekonstruujemy i dbamy kompleksowo.

1. Po pierwsze ? nie rujnujemy

 

Współczesna stomatologia może poszczycić się szerokim spektrum zabiegów, które umożliwiają szybkie i efektywne leczenie, włącznie z wymianą uzębienia na? całkiem nowe. W erze oczekiwania braku doznań bólowych i chęci podziwiania błyskawicznych efektów, stoimy na straży możliwie najbardziej naturalnych metod leczenia stomatologicznego.

Podstawowym filarem naszej pracy z Pacjentem jest zachowanie jego PRAWDZIWYCH zębów ? to dla nas świętość. Podczas ratowania zębów staramy się unikać i jedynie w ostateczności stosować endodoncję, gdyż uśmierca i pozbawia ona ząb jego naturalnych właściwości. Zęby leczone kanałowo stają się bardziej kruche, sztywniejsze i przez to bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne.

2. Po drugie ? rekonstruujemy

 

W przypadku konieczności uzupełnienia braków w uzębieniu, stosujemy kolejną ważną zasadę ? rekonstruujemy tkanki tak, aby stanowiły ona integralną całość z otaczającymi zębami, szczękami oraz stawem skroniowo-żuchwowym i okalającymi mięśniami. Odtworzony ząb pasuje wielkością, grubością i ułożeniem do pierwotnego kształtu, co uzyskujemy dzięki wykorzystaniu metody Gerbera już na etapie diagnozowania Pacjenta.

Pacjent odzyskuje nie tylko sam ząb w postaci implantu czy wypełnienia, ale przede wszystkim jego funkcjonalność ? możliwość korzystania, jak z zębów prawdziwych. Ma to ogromny wpływ na podniesienie komfortu życia codziennego, w którym korzystamy z naszego układu stomatognatycznego podczas jedzenia, mówienia czy chociażby wyrażania emocji mimiką.

3. Po trzecie ? dbamy kompleksowo

 

Klamrą, spinającą te filary naszego działania w pracy z Pacjentami, jest kompleksowe i indywidualne podejście do każdego leczonego przypadku. Już podczas diagnozowania problemu, ustalamy, w jakim zakresie Pacjent wymaga naszej pomocy, opracowujemy zakres niezbędnego leczenia stomatologicznego / ortodontycznego / fizjoterapeutycznego i przedstawiamy taki plan zainteresowanemu, dzięki czemu wytyczenie ścieżki leczenia odbywa się z jego pełną świadomością i zgodą.

Wszelkie niezbędne zabiegi oferujemy w jednym miejscu ? naszym Instytucie. Bezpieczeństwo, komfort i świadomość Pacjenta to elementy niezbędne do podjęcia skutecznej terapii i płynnego przeprowadzenia leczenia przez wszystkie jego etapy.