stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Stomatologia z założenia jest niezwykle estetyczna, gdyż jej celem nadrzędnym jest utrzymanie pięknych, zdrowych i naturalnych zębów pacjenta.

Rodzaje wybielania

Do szczególnego obszaru zabiegów ?upiększających? uśmiech możemy zaliczyć przede wszystkim wybielanie zębów. W Instytucie oferujemy wybielanie:

  • nakładkowe (do samodzielnego wykonania w domu wg instrukcji stomatologa)
  • gabinetowe (ok. 2-godzinny zabieg bezpośrednio w gabinecie stomatologa z naświetlaniem zębów pod lampą).

Jak to wygląda?

Proces wybielania zawsze rozpoczynamy od konsultacji z Pacjentem i ustalenia głównego celu zabiegu, tj. określenia, jakiego efektu końcowego można się spodziewać i doboru wg wzornika odcienia naturalnego kośćca zębów Pacjenta.

Należy pamiętać, że wybielanie nie polega na maksymalnym rozjaśnieniu koloru szkliwa, gdyż nikt naturalnie nie posiada szeregu śnieżnobiałych zębów. Przekornie, im szkliwo bardziej wpadające w żółtawe tony, tym jego budowa trwalsza i odporniejsza na uszkodzenia.

Po zabiegu wybielania (niezależnie od wybranej metody) przez okres ok. 14 dni należy stosować białą dietę, bogatą w produkty nieposiadające sztucznych barwników, stosunkowo neutralne.

Inne zabiegi estetyczne

Ze względu na szerokie spectrum rozumienia pojęcia ?stomatologia estetyczna?, możemy do niej zaliczyć także takie działy samodzielne, jak:

  • Profilaktyka i higiena (piaskowanie, skaling, polerowanie zębów)
  • Implantologia
  • Ortodoncja (aparaty stałe estetyczne / kosmetyczne / językowe)
  • Protetyka
  • Stomatologia zachowawcza

Pacjenci / Klienci rządni prawdziwego blasku, dobywającego się z wnętrza jamy ustnej, mogą pokusić się o założenie minibiżuterii nazębnej w postaci naklejanych szlachetnych kamieni czy kruszców.