Objawy, z jakimi zgłosił się do nas Pacjent

 

Pacjentka zgłosiła się do nas z nagłym przypadkiem ? złamaną jedynką.  Zaproponowano jej wysoko estetyczne uzupełnienie protetyczne ? koronę E.max na wkładzie koronowo-korzeniowym na złocie. Jednocześnie Pacjentka zapoznała się z możliwościami i bogatą ofertą naszego Instytutu. Jej zęby charakteryzowały się dużymi przebarwieniami, były zniszczone i nie zdobiły uśmiechu. Szczegółowy wywiad stomatologiczny ujawnił również dysfunkcję w postaci trzasków w stawie skroniowo-żuchwowym (SSŻ).

Diagnoza

 

Przeprowadzono badanie relacji zębów i SSŻ metodą Gerbera. Wynik jednoznacznie kwalifikował Pacjentkę na pełną rekonstrukcję. Pacjentka zdecydowała się na wprowadzenie mockupu ? projektu przyszłego uzębienia, po rekonstrukcji,pokazującego wielkość, długość, a także kształt zębów. Spektakularny obraz projektu był dla Pacjentki ostatecznym argumentem za podjęciu decyzji o odbudowie zębów oraz przywrócenia perfekcyjnej estetyki uśmiechu.

Leczenie

 

U Pacjenta zastosowano następujące elementy protetyczne:

  • inlay’e porcelanowe (zęby przedtrzonowe i trzonowe)
  • korony porcelanowe na metalu (zęby trzonowe)
  • korony pełnoceramiczne E.max (szczęka górna, siekacze, kły)
  • wkłady koronowo ? korzeniowe
  • licówki porcelanowe (szczęka dolna, siekacze)
Leczenie zakończono wykonaniem sprawdzającego badania metodą Gerbera oraz wydano Pacjentce szynę Brux Checker.   Czas trwania leczenia

Górna szczęka została opatrzona protetycznie w przeciągu 1,5 miesiąca, a żuchwa po dwóch miesiącach.