Krok po kroku jak to robimy?

  1. Po pierwsze ? nie rujnujemy

Współczesna stomatologia może poszczycić się szerokim spektrum zabiegów, które umożliwiają szybkie i efektywne leczenie, włącznie z wymianą uzębienia na? całkiem nowe. W erze oczekiwania braku doznań bólowych i chęci podziwiania błyskawicznych efektów, stoimy na straży możliwie najbardziej naturalnych metod leczenia stomatologicznego.

Podstawowym filarem naszej pracy z Pacjentem jest zachowanie jego PRAWDZIWYCH zębów ? to dla nas świętość. Podczas ratowania zębów staramy się unikać i jedynie w ostateczności stosować endodoncję, gdyż ?uśmierca? i pozbawia ona ząb jego naturalnych właściwości. Zęby leczone kanałowo stają się bardziej kruche, sztywniejsze i przez to bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne.

  1. Po drugie ? rekonstruujemy

W przypadku konieczności uzupełnienia braków w uzębieniu, stosujemy kolejną ważną zasadę ? rekonstruujemy tkanki tak, aby stanowiły one integralną całość z otaczającymi zębami, szczękami oraz stawem skroniowo-żuchwowym i okalającymi mięśniami. Odtworzony ząb pasuje wielkością, grubością i ułożeniem do pierwotnego kształtu zęba, co uzyskujemy dzięki wykorzystaniu metody Gerbera już na etapie diagnozowania Pacjenta.

Pacjent odzyskuje nie tylko sam ząb w postaci implantu czy wypełnienia, ale przede wszystkim jego funkcjonalność ? możliwość korzystania, jak z zębów prawdziwych. Ma to ogromny wpływ na podniesienie komfortu życia codziennego, w którym korzystamy z naszego układu stomatognatycznego podczas jedzenia, mówienia czy chociażby wyrażania emocji mimiką.

  1. Po trzecie ? dbamy kompleksowo

Klamrą, spinającą te filary naszego działania w pracy z Pacjentami, jest kompleksowe i indywidualne podejście do każdego leczonego przypadku. Już podczas diagnozowania problemu, ustalamy, w jakim zakresie Pacjent wymaga naszej pomocy, opracowujemy zakres niezbędnego leczenia stomatologicznego / ortodontycznego / fizjoterapeutycznego i przedstawiamy taki plan zainteresowanemu, dzięki czemu wytyczenie ścieżki leczenia odbywa się z jego pełną świadomością i zgodą.

Wszelkie niezbędne zabiegi oferujemy w jednym miejscu ? naszym Instytucie.

Bezpieczeństwo, komfort i świadomość Pacjenta to elementy niezbędne do podjęcia skutecznej terapii i płynnego przeprowadzenia leczenia przez wszystkie jego etapy.